دلایل ثبت علامت تجاری - ثبت برند - پردیس ثبت

SEO Agency > اخبار > وبلاگ > دلایل ثبت علامت تجاری – ثبت برند – پردیس ثبت

دلایل ثبت علامت تجاری – ثبت برند – پردیس ثبت

  • ارسال شده توسط: admin
  • دسته بندی : وبلاگ

دلایل ثبت علامت تجاری

 

در این مقاله می خواهیم درباره دلایل ثبت علامت تجاری و اینکه چرا باید علامت تجاری خود را به ثبت برسانیم صحبت کنیم . ما در گروه پردیس ثبت همیشه به مشتریان خود می گوییم که دو دلیل برای این کار وجود دارد یکی عملی است و دیگری دلیل قانونی آن است .

 

دلیل قانونی این که باید علامت تجاری خود را به ثبت برسانید ، این است که اگر کسی علامت تجاری شما را نقض کند و یا در اصطلاح کپی کند ، شما قادر خواهید بود در مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنید .

 

wooden gavel law book put white marble table top counter 35675 428 300x206 - دلایل ثبت علامت تجاری - ثبت برند - پردیس ثبت

دلایل ثبت علامت تجاری

ما در اینجا به دلایل عملی ، دلایل ثبت علامت تجاری می پردازیم .

معمولا کسانی که می خواهند علامت تجاری خود را ثبت کنند ، ابتدا یک جستجویی در گوگل با نام دلخواه خود انجام می دهند که ببینند این نام وجود دارد یا خیر .

 

اگر شما علامت تجاری خود را ثبت کرده باشید در جستجو نمایان می شود و دیگر کسی سعی نمی کند که همین نام را به ثبت برساند . چرا که معمولا کسانیکه بدنبال ثبت برند می باشند می خواهند نوآور باشند و از اسامی مشابه موجود و تکراری استفاده نمی کنند .

 

در صورت ثبت علامت تجاری خود و مشهور شدن برند ، این امکان برای شما بوجود می آید که اشخاص دیگری قصد همکاری و گرفتن نمایندگی از شما را داشته باشند و این بسیار عالی است چرا که هم درآمد زایی خوبی از این راه عاید شما خواهد شد و هم این که می توانید سرمایه گذاران خوبی برای برند خود پیدا کنید .

 

اگر شما با یک علامت تجاری در حال کار هستید و آن را به ثبت نرسانده اید ، این امکان وجود دارد که شخص دیگری اقدام به ثبت علامت تجاری شما بکند و این یعنی مشتریان از دست رفته .

 

چرا که مشتریان برند را می شناسند و عملا با ثبت برند تجاری توسط شخص دیگر ، شما قادر به استفاده از آن نام برای محصولات و خدمات خود نخواهید بود و مشتریان تان را از دست خواهید داد .

ما در پردیس ثبت با اتکاء به تجربه متخصصان حوزه حقوق ثبت تجاری، تضمین بهترین کیفیت و کوتاه ترین زمان را برای امور ثبتی شما داریم.

با ما جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

021-28427623

0912937158

book computer c icon copyright design vector graphic 24908 24856 300x298 - دلایل ثبت علامت تجاری - ثبت برند - پردیس ثبت

دلایل ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری می تواند ایجاد تمایز کند . یعنی اینکه محصولات و خدمات شما براحتی توسط مشتریان شناخته می شوند و هرچه بتوانید بیشتر کیفیت محصولات را بهبود دهید و آن را با خواسته های مشتریان هدف خود تطبیق دهید ، سهم بیشتری در بازار تجارت بدست خواهید آورد .

 

طبق قانون تجارت ، ثبت علامت تجاری به شما حق استفاده انحصاری برای محصولات را در منطقه جغرافیایی مربوطه می دهد و دیگران حق تخطی از این قانون را ندارند و در صورت عدم رعایت این حق و حقوق قانونگذار جرائمی برای آن در نظر دارد و شخص متخلف باید خسارتی را هم به مالک تجاری بپردازد .

 

ثبت علامت تجاری ، نیاز کسب و کار شما جهت ورود به بازار رقابتی است . می دانید که صرف تولید کالا یا خدمات نمی تواند نیاز کسب و کار شما را برطرف کند بلکه باید بتوانید آن را با دیگران به اشتراک یا در اصطلاح معرفی کنید .

 

شما نمی توانید به این موفقیت دسترسی پیدا کنید مگر این که بتوانید آن را به درستی به دست مشتری هدف خود برسانید وبرای اینکه ، تمامی این کارها به ثمر برسد باید بازاریابی موثری داشته باشید .

 

 شما به عنوان یک صاحب کسب و کار ، حتما به امر بازاریابی و مزایای آن واقف هستید و می دانید که رکن اساسی در هر تجارتی بازاریابی هدفمند آن است .

 

کار بازاریاب رساندن مشتریان به شناخت کافی از محصولات است و این محقق نمی شود مگر این که شما دارای برند و علامت تجاری منحصربفرد خود باشید . با ثبت علامت تجاری خود ، قدرت بیشتری در بازار رقابت پیدا خواهید کرد .

مقاله مرتبط : باید و نبایدهای ثبت برند

premium quality sale wax seal 48799 468 300x273 - دلایل ثبت علامت تجاری - ثبت برند - پردیس ثبت

دلایل ثبت علامت تجاری

یک برند و علامت تجاری ثبت شده ، در صورتی که بتواند جای خود را در بازار تجارت پیدا کند می تواند دارایی یک شرکت محسوب شود . و حتی می توانید آن را در صورت تمایل به فروش برسانید و یا افراد سرمایه گذاری برای برند خود پیدا کنید و کار برند خود را گسترش دهید .

مقاله مرتبط  : چگونگی نقل وانتقال برند

یکی دیگر از مهمترین دلایل ثبت علامت تجاری ، دریافت وام و تسهیلات دولتی است . برند شما می تواند به عنوان اعتبار شما در مقابل بانک ها و یا سرمایه گذاران باشد .

علامت تجاری ثبت شده ، باعث می شود شما در قانون تجارت به رسمیت شناخته شوید و این امر کار شما را جهت دریافت تسهیلات آسانتر خواهد کرد .

مراحل ثبت علامت تجاری

برای ثبت برند یا علامت تجاری باید مراحل قانونی مختلفی را طی کنید . گروه پردیس ثبت افتخار دارد تا در کنار متقاضیان عزیز ، کلیه امور ثبتی علامت تجاری شما را انجام دهد .

در صورت تمایل می توانید مقالات مجزا و مرتبط با ثبت برند را در وبسایت ما مطالعه فرمایید .

 

از آنجایی که تقریبا ثبت یک علامت تجاری زمانی بالغ بر 3 تا 6 ماه ممکن است در بر داشته باشد  ، چنانچه قصد ثبت علامت تجاری خود را دارید ، بهتر است هر چه سریعتر نسبت به تکمیل مدارک و ثبت برند خود اقدام کنید . چرا که الویت دریافت یک علامت تجاری با کسانی است که زودتر مدارک خود را تکمیل و ارائه کرده اند .

 

برای ثبت برند تجاری ، ابتدایی ترین راه انتخاب نام مناسب برای برند می باشد ، سپس می توانید با مراجعه به سامانه iripo.ssaa.ir  و ارائه اظهارنامه ثبت برند ، مراحل ثبت خود را تکمیل کنید  .

 

target icon business sport 1325 160 300x222 - دلایل ثبت علامت تجاری - ثبت برند - پردیس ثبت

دلایل ثبت علامت تجاری

لازم به ذکر است بازگوکنیم که ، برخی برند ها نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح دارند و در صورت انتخاب نام لاتین برای برند خود علاوه بر کسب مجوز نیاز به دریافت کارت بازرگانی هم خواهید داشت .

مقاله مرتبط : شرایط دریافت کارت بازرگانی

در نظر داشته باشید که در ثبت علامت تجاری اجباری نیست . فقط برخی از کالاها و محصولات مانند دارو ، نوشیدنی ها ، مواد غذایی و لوازم آرایشی هستند که از سوی دولت ملزم به ثبت علامت تجاری خود می باشند .

ثبت علامت تجاری یک محصول ، صرف اعتبار و هویت بخشی به یک محصول می باشد .

ثبت برند تجاری بسیار تخصصی و تجربی است . مشتریان زیادی در سال های اخیر به ما مراجعه نموده اند و از ثبت ناقص و یا اشتباه با صدمات جبران ناپذیری مواجه شه اند . ما در ثبت پردیس با دانش و تجربه کارشناسان خود بالاترین سرعت و کیفیت امور ثبتی شما را تضمین می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید