ثبت آنلاین برند - ثبت اینترنتی برند

SEO Agency > ثبت آنلاین برند – ثبت اینترنتی برند

هنگامیکه یک محصول میخواهیم بخریم و یا از یک خدمات می خواهیم استفاده کنیم . اولین چیزی که دنبال آن می گردیم استفاده از یک برند شناخته شده می باشد. در حقیقت هر فعال اقتصادی که بخواهد یک کسب و کار را راه اندازی کند اولین کاری که باید بدان فکر کند، ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی می باشد . بعد از آن میتواند با خیال آسوده برای برندسازی و تبلیغات اقدام نماید . برای همین منظور باید به ثبت آنلاین برند یا ثبت اینترنتی برند روی آورد.

ویژگیهای یک برند مناسب

برند یا علامت تجاری شما باید دارای ویژگی ها ، احساسات و مفاهیم محصول شما باشد و آنها را به مشتری معرفی نماید . در حقیقت مشتریان برای خرید یک کالا به برند آن اهمیت می دهند .

استعلام و ثبت آنلاین و اینترنتی برند

برای پیشگیری از عدم ثبت به علت تشابه و یا تکراری بودن برند ابتدا باید استعلام برند انجام دهید تا از ثبت یا عدم ثبت برندتان اطمینان حاصل نمایید.

سامانه استعلام برند و علائم تجاری یکی از مرسوم ترین و کاربردی ترین شیوه ها در استعلام برند در کشور محسوب می شود. این سامانه از این حیث حائز اهمیت است که در صورت تکراری بودن نام برند و عنوان تجاری از ارسال همان نام به سامانه ی مورد نظر جلوگیری خواهد شد. همین مساله به صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند مرتبط می شود. از جهت دیگر با استعلام برند می توان از تمامی برندهای ثبت شده در ۴۵ طبقه ی کاری اطلاع حاصل کرد.

محاسن استعلام آنلاین برند

– جلوگیری از ثبت برند تکراری

– صرفه جویی در وقت و هزینه

-عدم تشابه با برند رقبا

– آشنایی با رقبا در طبق کاری خود

مراحل ثبت اینترنتی و آنلاین برند

برای ثبت یک برند باید به سامانه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمود که در زیر برای شما آورده شده است

سامانه اداره مالکیت صنعتیhttp://ipm.ssaa.ir​

برای ثبت برند باید تمامی اطلاعات خواسته شده در سامانه را وارد کرده و مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را اسکن نموده و در سامانه آپلود نمایید.

استفاده از سامانه ی اداره مالکیت صنعتی تنها راه ثبت آنلاین برند می باشد. در صورتیکه نتوانستید از سامانه بالا استفاده نمایید با موسسه حقوقی ثبت ای تی تماس حاصل نمایید